Pro hledání na stránce stiskněte Ctrl+F

Stanislav Vašina


Recenze převzaté ze stránek Stanislava Vašiny, kde můžete najít mnoho zajímavých věcí z autorovy vlastní tvorby.

od dalších autorůTitulní strana HINT

Miguel Ruiz
Čtyři dohody : kniha moudrosti starých Toltéků : praktický průvodce osobní svobodou [Four agreements]

Nakl. údaje: Praha : Pragma, c2001
ISBN 80-7205-826-6 (váz.)

V toltécké tradici vede naguál člověka k osobní svobodě. Don Miguel Ruiz je naguál z rodu Rytířů orla a věnuje se předávání svých znalostí učení starých Toltéků.
Dodržováním čtyř nových dohod, můžeme zrušit všechny vazby a dohody, které nás každý den omezují, tyto dohody jsou:
Nehřešte slovem - Hovořte jako osobnost. Říkejte jen to, co si myslíte. Vyhýbejte se užívání slova proti sobě nebo k pomlouvání druhých. Užívejte sílu slova ve jménu pravdy a lásky.
Neberte nic osobně - Nikdo nedělá nic kvůli vám. Co druzí říkají a dělají je projevem jejich vlastní situace a snů. Když budete imunní proti názorům a činům druhých, nestanete se obětí zbytečného utrpení.
Nevytvářejte si žádné doměnky - Nalezněte odvahu klást otázky a vyjádřit, co skutečně chcete. Komunikute s ostatními tak jasně, jak jenom dovedete, abyste se vyhnuli nedorozměním, smutku a dramatům. Pouze touto jedinou dohodou dokážete zcela změnit svůj život.
Dělejte vše tak, jak najlépe dovedete - Vaše činnost se mění od okamžiku k okamžiku; bude vypadat jinak, když jste nemocní, než když jste zdraví. Dělejte však za všech okolností vše, jak nejlépe dovedete, a vyhnete se zbytečným soudům a lítosti.

Autor recenze: Stanislav Vašina