Renata Petříčková

Recenze převzaté ze stránek Čajovna u modré kočky, kde můžete najít nejen další recenze, ale i spoustu čtení pro ženy.

od dalších autorů

Titulní strana HINT

Doreen Virtue
Andělské rady pro šťastný život [Divine prescriptions]

Nakl. údaje: [Praha] : Synergie Publishing SE, 2013
ISBN 978-80-7370-241-0 (váz.)

Ráda bych tuto knihu nazvala takovou laskavou biblí pro kdejaký problém na duši. Je hladivá a chápající. Americký psycholožka Doreen Virtue tu vysvětluje, jak snadno můžeme zapadnout i do těch nejošklivějších problémů, jak snadno se za svou situaci můžeme stydět (od týraných žen po matky, kterým se vymkla výchova dětí z ruky, až po problémy typu deprese a úzkosti) a že to vůbec není na místě. Vysvětluje, jak pracuje naše duše a že její reakce je naprosto normální a to, že tak reagujeme, je vlastně důkaz našeho duševního zdraví. Jeden člověk prostě neumí unést vše, všichni stejně toužíme po lásce, bezpečí, pohodě a harmonii. Když se něčeho nedostá ;vá, trpíme. A není to naše vlastní chyba, jsme jen lidi. A jsme tak nastavení od přírody. Už jen toto uvědomění, přináší úlevu.
A zároveň se odtud odvíjí i řešení. Ne vždy jsou to řešení příjemná. V každém případě se budeme muset do svých problémů opřít a začít je reálně řešit. K tom tady autorka podává pomocnou ruku a nabízí směry, kterými se účinně dát.
Ke každému problému se vyjadřuje jak obecně, tak potom konkrétně s příkladem klienta, který k ní přišel svůj život vyřešit. A tady dostávají prostor právě andělé a zprávy, které jsou přísně individuální právě pro každého klienta. Jen andělé znají soukromí… ovšem není vyloučeno, že i vy se v nich najdete, život přece jen jede podle stále stejných vzorů, jen je umně míchá…  A na závěr se vše zrekapituluje, klient dostane doporučení a mnohdy máte možnost se do života toho člověka podívat za nějaký čas, kdy se jeho problémová situace vyvinula.
Anotace:
„Tato kniha obsahuje duchovní principy, které vám mohou pomoci ve všech situacích. Nevychází ze žádného konkrétního náboženství. Je určena lidem všech vyznání, náboženství a myšlenkových systémů, stejně jako nevěřícím.
Andělé nám chtějí pomáhat úplně ve všem, a to včetně takzvaných banalit. Nezáleží na tom, zda žádáte o zázrak, rozhodující o životě a smrti, nebo o drobnou laskavost, zda prosíte o uzdravení nebo jen o šikovné místo na zaparkování. Andělům záleží jenom na tom, aby se vám dostalo podpory, kterou v danou chvíli potřebujete.
Tato kniha nabízí andělské rady pro případy každodenních problémů, poradí vám, jak nejlépe této moudrosti využít, a jak se na tyto andělské rady naladit, abyste je napříště dokázali sami vnímat.“
Je třeba dodat, že řešení, která se tu nabízí, jsou láskyplná, ale nikoliv kytičková a za každou cenu sluníčková. Přeslazenost rozhodně nečekejte! Někdy je třeba udělat ve svém životě nepopulární kroky, nakročit k ještě větší bolesti, než kterou v tuto chvíli zažíváme, abychom se osvobodili. Konvenční psychologie se nezapře a andělské téma je tu jen jako ozdoba na dortíku, duchovní spojení a laskavý dotek všeobjímající lásky.
Však i vy ji máte možnost poznat. Druhá část knihy je věnována právě samotné komunikaci s anděly, protože Doreen Virtue tvrdí, že ji samotnou jakožto psycholožku, opravdu nepotřebujete! Své zprávy od andělů si můžete „přijmout“ i sami. Je tu i velmi jednoduchý, pokorný a čtivý návod a věřte mi, že jestli jste to ještě nikdy nezkusili, nebo snad v anděly vůbec nevěříte, minimálně se o to tajně někdy pokusíte.
Nejde o nic závratného – jen o velmi příjemnou meditaci a navození stavu, kdy jste spojeni sami se sebou a jednoduše šťastni. Věřte mi, že dříve či později se k vám nějaká informace odjinud dostane a pak bude jen na vás, jak s ní naložíte.
Tohle je jedna z knih, která se nám může stát celoživotním průvodcem, protože v kritických či jen obyčejně lidsky nepříjemných chvílích, nabízí pomocnou ruku. A navíc takovým způsobem, že zjišťujete, jak používat tu vaši, na konci vašeho těla. Tu svou. Jak si pomoci sám.
Ačkoliv je tato kniha prostě úžasná, popřeji vám, abyste ji museli otvírat ve svém životě co nejméně.


Autorka recenze: Renata Petříčková - Čajovna u modré kočky


_ _