Renata Petříčková

Recenze převzaté ze stránek Čajovna u modré kočky, kde můžete najít nejen další recenze, ale i spoustu čtení pro ženy.

od dalších autorů

Titulní strana HINT

Doreen Virtue
Zbavte se svých kil bolesti : pochopte souvislost mezi zneužitím, stresem a přejídáním [Loosing your pounds of pain]

Nakl. údaje: [Praha] : Synergie, c2007
ISBN 978-80-7370-119-2 (váz.)

Nezvladatelná chuť k jídlu je obrovským problémem. Americká psycholožka na chvíli opouští andělskou říši a vydává se po stopách tak reálných a bolavých, že i její odpůrci musí uznat nedozírný význam její nové knihy. Rázem se řadí vedle takových průkopnic jako je Louise L. Hay a její duchovní příčiny nemocí.
Navíc, s Louise L. Hay také spolupracuje
Doreen Virtue vystupuje v rádiu, které spoluzakládala právě Louise L. Hay. Je to obrovská náhoda nebo prostě podobné přitahuje podobné? Nyní budeme také trochu pátrat po příčinách nemocí, ale spíše počínajících a psychických.
Emocionální hlad. Kdo by ho neznal. Náhlá a nutkavá potřeba něco sníst – běžný to stav pro ženy v jisté části měsíčního cyklu. Závislost na jakékoliv potravině však může být déletrvající, případně cyklická.
Přehledná a čtivá kniha
Neodtrhnete se od ní. Velmi pochopitelně a atraktivně tu autorka vysvětluje souvislost mezi tím, jak naše tělo BAŽÍ po jídle. Ano, baží – to je přesně to slovo, kdy musíte něco sníst, jinak,… jinak snad někoho zabijete! Na vině je nějaká nerovnováha, k níž je v dnešní době příčin milion. Stres, nadměrná únava, deprese, nespokojenost, zlost, frustrace životem, náročné životní období. Ženy zajídají únavu, zajídají nešťastnou lásku i fyzické nepohodlí.
Kniha má sice téměř 350 stran, ale… neuškodilo by víc
První obsáhlá část knihy nás provádí všemi tělesnými procesy, které mohou za to, že náš mozek vysílá pocit bažení po něčem. Tělo je moudré a ví, co je kde obsaženo. Ví, že tou či onou potravinou si na chvíli uleví. Na chvíli, jako když přes krvácející ránu na chvíli přiložíte kapesník.
Řešení – afirmace?
Řešení je logické, odstranit příčinu bažení. Srovnat si svůj život. Možná to ne vždy jde v reálu, depresivní frustrujícího zaměstnání se není možné zbavit ze dne na den, stejně rychle nevyřešíte ani dlouhodobě neuspokojivý vztah. Afirmace tedy mohou pomoci. Krátké větičky, které procítěním vyjasní mysl a postoj sám k sobě. Vlastně téměř vždy jde o sebelásku. Málo se milujeme, málo si věříme, jsme sami k sobě málo laskaví… To je často kořen všeho a tak… tak to můžete zkusit.
Praktické rady na oddálení záchvatu žravosti jsou také dobré, napít se, počkat, vyčistit si zuby apod…Už jen naučit se rozeznávat, kdy je hlad fyzický a emocionální je obrovským přínosem do života.
Myslím, že se tady Doreen Virtue podařila báječná kniha, která se dá nekonečně dlouho číst, z jakékoliv stránky, všude najdete něco přínosného. Závěrečný seznam bažených potravin je jen třešničkou na dortu, jež umožní rychlou orientaci, když vás v budoucnu záchvat popadne…
Doreen Virtue, Ph.D., je velmi oblíbená spisovatelka, která pracuje s říšemi andělů a elementárních bytostí. Je známá také z televizních pořadů jako Oprah, The Wiew, Good Morning America a dalších. Kromě toho přednáší a vede workshopy po celém světě. Další informace najdete na www.AngelTherapy.com Doreen Virtue se narodila 29. března 1958 a její první kniha vyšla na toto téma v Synergii v roce 2007 pod názvem Zbavte se svých kil bolesti.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2012, www.synergiepublishing.com
Zdroj: www.kultura21.cz


Autorka recenze: Renata Petříčková - Čajovna u modré kočky


_ _