Miloš Němec
Recenze převzaté ze stránek www.milosnemec.cz, kde můžete najít nejen krátké recenze knih, ale i něco o hudbě, případně cestování a turistice nebo o vědě a technice.
od dalších autorů

Titulní strana HINT

Lucie Kovaříková
S Luckou a Michalem kolem zeměkoule. IV. část + příloha, Od vlků a slonů-- --hurá domů!

Nakl. údaje: Plzeň : Cykloknihy, 2005
ISBN 80-86814-07-6 (váz.)

Čtvrtá závěrečná část cyklistického putování s dvojicí sympatických cestovatelů na kole všemi kontinenty. Lucka s Michalem se tentokrát přes Mexiko, západní pobřeží USA, Kanadu a Jihoafrickou republiku dostávají konečně po třech letech do Evropy. Přes Gibraltar, Španělsko, Portugalsko, Francii, Belgii, Nizozemsko, Německo, Rakousko a Slovensko pak přijíždějí domů do Česka. Lucie Kovaříková se tak stala první českou ženou, která objela svět na kole. Kniha, jejíž text psala především Lucka, je doplněna mnoha velmi pěknými barevnými fotografiemi, kterými zese přispěl především Michal. Aktivní příznivce cykloturistiky jistě potěší také obsáhlá příloha s podrobnou statistikou celé náročné expedice, shrnutím (nejen) cykloturistické minulosti obou cestovatelů a s odpovědmi na nejčastěji kladené dotazy, ze kterých lze získat mnoho praktických a užitečných informací a doporučení. Závěrečná verze knihy vznikala v již pohodlí domova a tak je z vyprávění znát úleva, radost i smutek z konce celé cesty.
Teď v létě 2006 jsou oba cestovatelé opět na kolech, brázdí národní parky Severní ameriky, tak se snad v budoucnu můžeme těšit na další poutavé cykloturistické vyprávění.

Autor recenze: Miloš Němec - www.milosnemec.cz