Miloš Němec
Recenze převzaté ze stránek www.milosnemec.cz, kde můžete najít nejen krátké recenze knih, ale i něco o hudbě, případně cestování a turistice nebo o vědě a technice.
od dalších autorů

Titulní strana HINT

Astrid Lindgren
Pipi Dlouhá punčocha [ Pippi långstrump, Pippi långstrump går ombord, Pippi långstrump i söderhavet, Pippi långstrump i humlegården]

Nakl. údaje: Praha : Albatros, 2005
ISBN 80-00-01476-9 (váz.)

Na okraji malého městečka stojí vila Vilekula a v ní bydlí podivuhodné devítileté děvčátko s vlasy zrazvými jako liška spletenými do copů, obrovskou silou, hlavou plnou báječných nápadů a srdcem tak velkým a dobrým, že by se do něj vešel celý svět. Její maminka je anděl a tatínek mořský vlk, kterého jednoho dne bouře smetla z paluby a teď je králem černošského kmene. Pipi má opičku - Pana Nilsona, koně, kufr plný peněz a dva věrné kamarády - Tomyho a Aniku. A spolu zažívají mnoho veselých i dojemných příhod... Především pro svůj jedinečný humor se Pipi Dlouhá punčocha tolik proslavila. České vydání Pipi Dlouhé punčochy vzniko sloučením tří původních knih. Jsou to báječné dětské knížky, které ani po padesáti letech od svého vziku neztratily nic ze své přesvědčivosti.

Autor recenze: Miloš Němec - www.milosnemec.cz


_ _ _