Karla Květováod dalších autorů

Titulní strana HINT

Michaela Mařinková
Ve šlépějích lásky

Nakl. údaje: Brno : Tribun EU, 2009
ISBN 978-80-7399-806-6 (brož.)

Knihu vydalo nakladatelství Tribun EU v Brně roku 2009. Publikace má 107 stran a je doplněna vkusnými decentními fotografiemi, které fotila sama autorka.
Knížka obsahuje pět velmi zdařilých povídek o lásce a celkově vyznívá velmi něžně a romanticky. Autorka neváhala pustit se do hloubkové psychologie postav, jíž vystihla opravdu bravurně a s přehledem.
Děj se odehrává v Praze, Brně a Českých Budějovicích, přesto zde však nechybí půvabné, místy velmi básnické popisy krajiny a přírody, jež celý děj příjemně dokreslují a přibližují. Knihu velmi oživuje i svěží a aktuální humor autorky i její narážky na dnešní dobu, celý děj se odehrává v letech 2007-2009. Michaela Mařinková neváhá bystře komentovat různé příhody všedního dne a přitom jim svým stylem s množstvím metafor dodává nevšední ráz. Hrdinky a hrdinové této knihy hledají lásku, porozumění a lidskost, jíž je občas v životě málo. Jsou to lidé jako my a přesto jsou velmi výjimeční svou odvahou vrhnout se do víru nebezpečí jen aby zachránili svou lásku.
Kniha celkově vyznívá velmi optimisticky a autorčin styl je tak lehký, že se knížka Ve šlépějích lásky čte opravdu jedním dechem. Tato kniha mě velmi nadchla a doporučuji ji všem čtenářům, každá věková kategorie si v poetických příbězích Michaely Mařinkové najde své blízké společníky.
13.10.2009

Autorka recenze: © Karla Květová


_