Lucie Janků
od dalších autorů

Titulní strana HINT

Graham Greene
Cesty s tetičkou [Travels with my aunt]

Nakl. údaje: Praha : Academia, 2001
ISBN 80-200-0900-0 (váz.)

Cesty s tetičkou jsou prvním greenovským románem který se mi dostal do rukou, ale určitě ne posledním. Naprostá originalita postav, příjemný styl vyprávění, spád příběhu, střídání komických a vážných částí, postupná změna charakterů… To všechno a ještě mnohem více vám téměř nedovolí se od knížky odtrhnout.
Hlavní postavou je Henry Pulling, bývalý bankovní úředník v penzi a je přesně ten typ, jaký si pod nálepkou bankovního úředníka představíte. Britský konzervativec, starý mládenec, s přesně zaběhnutým denním režimem po celý život. Slušný, spolehlivý – nudný. Co se ale stane, když se Henrymu do života připlete jeho životaplná pětasedmdesátiletá teta Augusta a vtáhne ho do víru svého podivného, nebezpečného, ale fascinujícího světa? Co se všechno se hlavní hrdina dozví sám o sobě, co všechno při cestách s tetičkou zažije a jak to s ním nakonec dopadne?
Kniha je plná myšlenek, nad kterýma se chtě nechtě budete muset pozastavit a možná přehodnotit některé své názory. Protože: „Každá věc má dvě strany. Ale teprve, když si uvědomíme, že má tři, pochopíme ji.“

Autorka recenze Lucie Janků