František Pašingr
alias Fanýs
od dalších autorů

Titulní strana HINT

Sherry Argov
Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč [Why men love bitches]

Nakl. údaje: Praha : Motto, 2005
ISBN 80-7246-294-6 (brož.)

Anotace

Vtipný a čtivý rádce, který bez servítků popisuje typické párové chování a ukazuje ženám, jak si s úsměvem, bez výčitek a nářků omotají kolem prstu muže svých snů a on udělá, co jim na očích vidí...

Komentář

Sherry Agrov vysvětluje, že muž touží po ženě tajemné a nedostupné. Radí čtenářkám, jak se takovou přitažlivou "potvorou" stát.
Z pohledu muže musím uznat, že má většinou pravdu. Ani to, že je psána pro Američanky, se na ní příliš neodráží a 95% rad lze aplikovat i v našem prostředí.
Knihu doporučuji, ale ne jako dárek partnerce.

"Milování pro partnera potvory (a ani pro ni) nezevšední, protože žádný z nich neví, kdy přijde na pořad dne příště. Muž netuší, jestli se milování dočká v úterý, nebo až ve čtvrtek. Anebo třeba v sobotu, případně v neděli. Napětí je vysoké. Tajemno a lov jsou tudíž aktuální, a to je přímo vražedná kombinace, jíž se muži nevzdávají. Muž má kromě jiného pocit, že ženu stále nedobyl."
Nesmí to však být "napětí" jestli se dočká v květnu nebo až na vánoce.

"Vždycky se najdou lidé, kteří se budou snažit zbavit vás sebedůvěry. V takových chvílích si připomeňte, že se jim to podaří jedině tehdy, dovolíte-li jim to. Vždy kráčejte s hlavou hrdě vztyčenou. Nikomu nedovolte, aby vámi smýkal, nenechte si vzít sebedůvěru. Ta je jen a jen vaše.
Nesmí to ovšem být "sebedůvěra" založená jen na délce řas nebo jiném reklamním blábolu.

"Muži si váží žen, které dokážou komunikovat výstižně, stručně a mluví k věci. Právě tak se totiž muži baví mezi sebou.

"Sebevědomí lidé nemusejí vysvětlovat, proč si žádají úctu druhých. Oni se totiž a priori nestýkají s lidmi, kteří si jich neváží."

23.5.2007