František Pašingr
alias Fanýs
od dalších autorů

Titulní strana HINT

Aleš Česal, Otomar Dvořák, Vladimír Mátl
Utajené dějiny Čech : historie, o které nechtějí odborníci slyšet : od pravěku do roku 1435

Nakladatelství Ivo Železný, 2001
ISBN 80-237-3690-6 (váz.)

Tajemné síly, nelidé, elfové, démoni, mocní druidové, šamani, bojovní netvoři, skřítkové, šotek. Připadáte si jako ve fantasy? Zajímavé na tom však je, že kniha se drží faktů z dějin Čech.
Kam zmizeli Markomané ?
Přechody do jiných světů.
"Průhled skrze různé roviny reality se totiž podobá oněm počítačovým obrázkům, kde na první pohled vidíte jen jakýsi pestrý ornament a teprve při určitém rozostření očí a pohledu jakoby skrze papír se propadnete do platické krajiny. A teď si představte, že ještě intenzivněji "rozostřeným" pohledem projdete skrz tuto skrytou krajinu do dalšího obrazu, který je v něm zašifrován. A v tom třetím obrazu se skrývá čtvrtý. S v něm ještě další ... Možná až do nekonečna.
Aby ovšem člověk pochopil, že něco vidí, musí věc analyzovat, k něčemu známému si ji přirovnat, pojmenovat ji. Proto se vždy věřilo, že vyslovením démonova jména ho lze přivolat. Při pozorování nějakého jevu k němu bezděčně vysíláme svoji vlastní energii, která se ho snaží vymodelovat do patřičné formy, kterou nosíme v hlavě. Tak například čtyři osoby se shodnou na tom, že něco zvláštního spatřily nad polem. Ale co? Jeden si bude jist, že to byla polednice, křesťan možná uvěří, že se mu zjevila Panna Maria, ufolog se bude dušovat, že spatřil přistávající mimozemšťany a racionální skeptik usoudí, že to byl neobvyklý typ větrného víru."

V knize se objevují různé fantastické spekulace jako, že pomocí archy úmluvy, které se zmocnili templáři se dá komunikovat s jinými světy nebo
"Učení perského mudrce Máního o tom, že jsme obětí informačního omylu a že starozákonní Jehova byl vlastně zlý démon, který nás uvěznil ve vlastním virtuálním světě, získává stále více stoupenců. Objevují se bulharští bogomilové a provensálští kataři, kteří poukazují na to, že církev prodává duše věřících ďáblu, že energie extáze, nyní ještě účinněji uvolňovaná v gotických chrámech, je zneužita pro budování temného impéria a že prolévání krve v takzvaném svatém boji s nevěřícími je vlastně krvavou obětí prastarým podsvětním démonům. "Vaši andělé jsou černí jako supové a krouží nad bojišti, aby chlemtali teplou krev!""
29.11.2006