František Pašingr
alias Fanýs
od dalších autorů

Titulní strana HINT

Benjamin Kuras
PPP : politika prochází pupkem

Nakl. údaje: Praha : Wald Press, 2006
ISBN 80-903232-7-8 (váz.)

To všechno se dá snadněji dělat pomocí jídla a je to obrovská zábava. A tato studi věří, že i Čechy je možné ze socialismu vyléčit a ke konzervativní demokracii dovést změnou stravy a s ní spojené soustavy memů.

Vznikl tak systém, na který si budeme muset zvykat v celé Evropě. Není ani konzervativní, ani socialistický. Je to systém zcela oproštěný od ideologických a morálních principů, jehož jediným smyslem je udržení moci a schopnosti okrádat občana neustálým zvyšováním daní a ovládat ho neustále rostoucím systémem nesrozumitelných regulací.

"Kdo tvrdí, že není pravicový, ani levicový, je levicový."
Nad tímto sloganem stojí za to se zamyslet, jednak proto, že s ním bude vehementně nesouhlasit početný nadstranický liberální český střed, který by nejraději měl Havla králem, aby si už stranickou politikou nemusel špinit duši a který by nejraději žil pravicovým životním stylem za levicovou práci. Levicovou prací rozumíme jakoukoli práci, kterou odměňuje (ať již ochotně či neochotně) daňový poplatník a jejíž odměna nijak nesouvisí s její reálnou užitečností čili tržní hodnotou.

Podávat mizerné víno je jako střelit se do vlastní nohy...

Ve společnosti, která se chce neustále zlepšovat, ale zároveň chránit před utopickým pokrokem, mají úspěšní povinnost pomáhat neúspěšným, ale neúspěšní nemají právo si na jejich pomoc činit samozřejmý nárok. Takovým nárokem vzniká třídní závist, nenávist a revoluce. A většina utopických revolucí bývá vzpourou neúspěšných proti úspěšným.

O malých hospodářstvích:
Nejchutnější pokrmy u nich bývají ty, které neprojdou účetnictvím a nejsou potřísněny zdaněním.

V první půlce knihy obhajuje a vysvětluje svůj nápad, že pokrmy jsou levicové a pravicové.
Druhá půlka knihy je již jen kulinářská.
Zpočátku jsem teorii pan Kurase, že jídla jsou pravicová a levicová bral jako žert. Nyní soudím, že na tom něco je, ale že nejsou pravicová a levicová jídla nýbrž způsoby stravování. Jak i sám pan Kuras píše jídla mohou přecházet zleva doprava a naopak. Rozdíl je jak k nim přistupujeme.
Díky panu Kurasovi se více věnuji tomu co jím a jak to jím.
6.6.2009
Autor recenze: František Pašingr blog

_
_ _