František Pašingr
alias Fanýs
od dalších autorů

Titulní strana HINT

Barbara Nesvadbová
Brusinky

Nakl. údaje: DEUS, BRÁNA, 2009
ISBN 978-80-87087-81-7 (DEUS) 978-80-7243-406-0 (BRÁNA) (váz.)

Jsou mladé, krásné a úspěšné. Potom přijdou 30. narozeniny a ony zjistí, že jsou příliš emancipoované na to, aby dokázaly žít dlouhodobě s mužem. Začnou se bát chvíle, kdy se kolem nich přestanou muži točit a ony zůstanou osamělé.

Manželský pár. Tři děti. Osm. Čtyři. A rok. Oni se neustále drželi za ruce. Usínali na sobě v letadle. Povídali si. A pozor, ona se smála jeho vtipům. Po deseti letech.
Všechny mé kamarádky i mé známé, dokonce i ženy, které náhodně potkávám, se svým mužům vysmívají. A není to hezký humor. Spíš uštěpačný. Hnusné slovo. Tak řekněme štiplavý. Rozhodně to není smích parťáka.


A v tom to asi bude, tyto moderní emancipované ženy se ve všem vyrovnaly mužům, jen jim chybí to hlavní, neumí být parťák. Stále si myslí, že budou zamilované celý život a pokud to nevyjde muže opouští. Manželství ovšem není o lásce (natož o zamilovanosti), ale o spolupráci, toleranci atd. prostě mít parťáka, na kterého se mohu vždy spolehnout.

Každý penis má svoji cílovou skupinu. Stejně jako i sebeblbější noviny, tak i váš nejhorší milenec vlastní skupinu fanynek. A chceme-li s jedním mužem vydržet celý život, nebo aspoň delší časový úsek, musíme zůstat rigidní a věrné dané cílovce. Nesmíme se vyvíjet. Případně jen s ním. Dá to jistě velkou práci. Zásady by měly však být. Nesmíme samy cestovat, samy se chodit bavit, samy poznávat jiné lidi, samy číst, samy ochutnávat jiná jídla etc. Pokud už z dané cesty zhřešíme, tak je vhodné partnera doučit - knihu, zemi, člověka svému muži ex post ukázat.

Z tohoto odstavce přímo čiší despekt k mužům. Nejspíše to funguje podle pravidla, že když očekávám neúspěch, tak ten neúspěch tím přivodím.
Znám ženy, které takové nejsou a tyto problémy nemají, ale ty nečtou BAZAAR a jejich muži nečtou Esquire.
13.5.2009
Autor recenze: František Pašingr blog


_

_ _