František Pašingr
alias Fanýs
od dalších autorů

Titulní strana HINT

Nenad Brixy
Soutěž za milión : humoristický román [Sve ili nešto]

Nakl. údaje: Praha : Svoboda, 1977
ISBN (brož.)

Anotace

"Jakápak je to oslava bez dechovky? Bez pochodů, při kterých hraje vedle helikónu hlavní úlohu právě buben? Jenže náš starý buben neí k ničemu. A když nejsou peníze na nový..."
... když nemá městečko Kyselka ani na buben, tu je opravdu třeba něco počít. Například získat peníze pomocí televizní soutěže.
A právě o tom, jak se Kyselčané chystají na televizní soutěž o milión, vypráví humoristický román Nenada Brixyho. Tento chorvatský spisovatel (*1924) je u nás znám pod pseudonymem Timothy Tatcher. Česky vyšly humoristické detektivky Mrtvým vstup zakázán (zfilmováno pod názvem Čtyři vraždy stačí, miláčku), Hollywood proti mně a Tři a půl mrtvých.

Recenze

Zábavné vyprávění o tom jak to chodilo za socialismu nejen v Chorvatsku.

Část kolem kostela se snad nezměnila, i když samoobsluha (celá ve skle) zapadla do starobylého prostředí jako divoký vandal do starého Říma.

Před rokem bylo v Kyselce jen pět televizních přístrojů, z toho jeden v obrovském sále Alky. Letos se na střechách domů blyštilo padesát televizních antén a tento počet se v posledních dnech ještě zvýšil. Z výlohy výrobního obchodního družstva dávno zmnizely televizory a nebyly k dostání ani v prodejně v ulici Proletářských brigád. Díky soutěži zachvátila televizní horečka kdekoho.

9.4.2009
Autor recenze: František Pašingr blog