František Pašingr
alias Fanýs
od dalších autorů

Titulní strana HINT

Vladimír Neff
Zlá krev : [3. sv. pentalogie]

Nakl. údaje: Praha : Československý spisovatel, 1973
ISBN (Váz.)

Třetí díl pětidílné ságy rodu Bornů a Nedobylů. Jednotlivé díly pentalogie jsou Sňatky z rozumu, Císařské fialky, Zlá krev, Veselá vdova a Královský vozataj. Pentalogii jsem četl již kdysi (cca před 40 lety) a přečetl jsem si s chutí znovu, i když jsem ji mezitím viděl i v TV. Vladimír Neff je geniální vypravěč a dovede své příběhy tak začlenit do dobových reálií, že se nedá rozeznat co jsou historická fakta a co jeho fikce.

Anotace

Třetí knize svého cyklického vyprávění dal Vladimír Neff dramatický půdorys. Vyvstávají z něho tragicky se naplňující životní přípběhy trojice postav, známých čtenářům už z předchozích dvou dílů" Martina Nedobyla, Míši Borna a Karla Pecolda, kteří jsou zároveň nositeli hlavních dějových linií, časově probíhajících osmdesátými lety i prvními roky rušných let devadesátých.

Komentář

Na tomto dílu se mi líbí, že popisuje počátky dělnického hnutí trochu jinak než jsme se učili ve škole a řekl bych, že i objektivněji, protože se je to zajímavé čtení i dnes a nečouhá z něho ideologie.
28.9.2008
Autor recenze: František Pašingr blog