František Pašingr
alias Fanýs
od dalších autorů

Titulní strana HINT

Kris Krenn
Jak se zbavit svého muže? : humorný návod pro ty ženy, které si manžela přece jen chtějí ponechat [Wie werd’ ich meinen Mann los?]

Nakl. údaje: V Praze : Euromedia Group - Knižní klub, 2000
ISBN 80-242-0204-2 (váz.)

Vtipná kniha o tom, že muži jsou nesnesitelní, ale bez nich to není ono.

"Vrozeným instiktem muže je touha lovit. A sotva byste našli nějakého muže, který by to zcela vážně popřel. Jakmile totiž jednou zahlédne nějaký cíl, začne ho více či méně obratně dobývat. Čím je kořist nedostupnější, tím více se jeho touha rozhoří, i když to zpočátku možná ani neměl v úmyslu. Důležité je, aby lov byl obtížný a on byl vrchním lovcem.

K čemu myslíte,že bylo vytvořeno manželství? Aby měla žena oporu? Aby mohla důstojně žít? Aby byla ctěna a milována až do konce svých dnů? Aby ona a její děti měly teplé, bezpečné hnízdečko? Tak ušlechtilí zákonodárci nikdy nebyli. Manželství bylo vytvořeno proto, aby páni a vládci mohli označit své vlastnictví. U skotu a ovcí se to dělalo pomocí cejchů, u pozemků pomocí ohrad a zdí, u automobilů plechovými značkami a u žen zlatým prstýnkem na prstě.

Až příliš rády zapomínáme, že muži mají v záloze stejně tolik triků jako my. Měli totiž dostatek času něco od nás odkoukat a napodobit nás.


28.11.2007