František Pašingr
alias Fanýs
od dalších autorů

Titulní strana HINT

Johannes R. Holler
Sílu šedým buňkám : Jak vylákáte svůj mozek ze zálohy [Power für die grauen Zellen]

Nakl. údaje: Praha : Pragma, 1996
ISBN 80-7205-057-5 (brož.)

Anotace

Optimální fungování našeho mozku znamená zdraví, kreativitu a dlouhý život. Sílu šedým buňkám je třetí knihou lékaře, vědce a plodného autora Dr. J. R. Hollera, který vyvinul účinnou metodu, známou ve světě jako Brain-Tuning. Tato technika Vám umožní bez cizí pomoci postupně rozšiřovat vlastní potenciál mozku, aktivizovat a vitalizovat jeho nevyužité funkce, zlepšit látkovou výměnu mozku, jeho prokrvení a tvořivé myšlení. Kurs Brain-Tuning je založen na speciálním složení a způsobu výživy, praktickém mentálním tréninku a neuro-šamanských cvicích.

Komentář

Autor předpokládá, že existuje kolektivní a globální vědění, ale nevysvětluje to.

"Sociální inteligence se dá naučit a podporovat.
Pravý egoista kooperuje."


Johannes R. Holler vyslovuje teorii, že množství serotoninu je závislé na společenském postavení a dále, že nízká hladina serotoninu vede k depresím, případně sebevraždám.
Kniha na mne občas působila jako kompilát změti již známých informací a reklamy na potravinové doplňky. Z mého pohledu nijak nevyčnívá ze záplavy příruček jak žít.
Obával bych se vzít vážně jakékoliv doporučení ohledně dávkování léků v této knize, protože korektor evidentně nezkoumal správnost čísel:

"Francouzský cestovatel a objevitel Jacques Cartier a jeho mužstvo museli před více než 4000 lety skoro přerušit výzkum severní Ameriky kvůli onemocnění způsobeným nedostatečnou výživou ..."

... a proto Ameriku objevil až Kolumbus.
4.7.2007