Roman Krása
alias Element

Recenze převzaté ze stránek http://romankrasa.webnode.cz , kde můžete najít mnoho dalších zasvěcených recenzí nejen knih, ale i divadla, filmu apod. (včetně autorovy vlastní tvorby).

od dalších autorůTitulní strana HINT

William McCay
Young Indiana Jones a kruh smrti [Young Indiana Jones and the Circle of Death]

Nakl. údaje: Praha : Nezávislý novinář (IV), 1993
ISBN 80-901196-8-9 (brož.)

Kdo by neznal filmová dobrodružství o neohroženém Indianu Yonesovi? Snad každý jsme viděli jeho slavné filmy v hlavní roli s Harrisonem Fordem. Už málokdo však ví, že podle tohoto hrdiny byly napsány také knihy.
V brožurovaných vydáních od Nezávislého novináře se můžete dočíst o Indianových dobrodružstvích z mládí. Bylo mi nějakých třináct let, když jsem na ně v knihovně narazil a mladý „nebojsa“ mne zaujal více než jeho filmová podoba.
Indy, spolu se svým otcem a kamarádem Hermanem pracují na výzkumech u Stonehenge. Nebyl by to Indiana Yones, aby nenarazil na nějaké to tajemství. Kolem kamenných mohyl se začnou dít zvláštní věci a Indy s Hermanem jsou svědky jakéhosi kouzelníka, jehož temné plány ohrožují světový mír.
Ale jak již víme, tahle kniha je především o Indym a ten samozřejmě nedovede nečinně přihlížet zlu. Postaví se mocnému kouzelníkovi? A pokud ano, má šanci na přežití?
Otázky, které si při četbě této tenounké knihy, kterou máte přečtenou během jednoho večera, klást a v závěru ji s vděkem odložíte.
Jde o ideální příběh pro dospívající. Pokud chcete své ratolesti nějak přimět ke čtení, přilákejte je k Indymu a jeho dobrodružstvím a můžete si být jisti, že v následujících letech si na knihu nejednou vzpomenou.

Autor recenze: Roman Krása http://romankrasa.webnode.cz

_